A może by tak pograć w badmintona?

Wypoczynek z rodziną, szczególnie ten aktywny, to bardzo ważna rzecz. Przydaje się jednak urozmaicenie od tradycyjnych form takich jak gra w piłkę czy wspólne wyprawy na basen. Badminton może być jedną z nich.

Co jest zaletą badmintona? Przede wszystkim prostota. Aby się świetnie bawić, nie potrzebujemy specjalnej siatki. Wystarczy, że będziemy odbijać lotkę do siebie, a i tak będziemy miło spędzać czas i bawić się z uśmiechem na twarzy.

Co ważne, przy takim trybie rozgrywki liczba graczy jest nieograniczona, więc cała rodzina będzie mogła włączyć się do zabawy i pokazać swoje umiejętności badmintonowe. Badminton to w pewnym sensie namiastka tenis poznań, którego rozgrywki znacznie ciężej, a przede wszystkim drożej, zorganizować. Jednak badminton również rozwija u dzieci kontrolę swojego ciała, a także wypracowuje mięśnie rąk.

Jednocześnie rozrywka ta zapewnia miło spędzony czas na świeżym powietrzu. Jednocześnie jest to jej największy minus – rozgrywka uzależniona jest od pogody i warunków atmosferycznych.