E-mail marketing w każdej firmie

Pomimo wszechobecnego trendu marketingu, który skupia swoją uwagę w szczególności na social mediach, okazuje się, że istnieją inne narzędzia promocji, generujące równie dobre efekty. E-mail marketing jest jedną z nich. Powszechnie znany, choć nie do końca kojarzący się pozytywnie. Wszystko za sprawą samej formy, jaką jest mail. Jest to bowiem narzędzie, które głównie służy komunikacji biznesowej i formalnej. Rzadko kiedy, mogłoby się wydawać – ludzie odczytują maile reklamowe.

Okazuje się jednak, że to bardzo duży błąd, ponieważ ludzie uwielbiają odczytywać wiadomości o chwytliwym temacie, zachęcającym otworzenie tej jeden, konkretnej i naszej. To już połowa sukcesu. W momencie, gdy użytkownik odczyta danego e-maila, istnieje szansa, że zwróci uwagę na formę graficzną newslettera. Tu bardzo dużą rolę powierza się grafikom i strategom, którzy tworzą treści współgrające z obrazem. W jaki sposób prowadzić e-mail marketing w swojej firmie?

  • Najważniejszym aspektem jest stworzenie poprawnej listy odbiorców. Mogłoby się wydawać, że to bardzo prosta sprawa, na której nie do końca trzeba się skupiać.

    Okazuje się jednak, że to sprawa dość wątpliwa. E-maile pozyskuje się najczęściej z subskrypcji, czy ankiet. Niestety, ludzie bardzo często nie podają swoich prawdziwych danych. To prowadzi do wysłania wiadomości do tych, których zupełnie nie interesuje nasza oferta. Poprawna lista e-mailingowa powinna być stale sprawdzana, kontrolowana i aktualizowana;

  • E-mail marketing to bardzo tania forma marketingu, ponieważ kosztuje tyle co narzędzie do jego obsługi. Takie narzędzie zapewnia także wiele funkcji, takich jak możliwość personalizacji poszczególnych wiadomości bezpośrednio do adresata.

    Ludzie chętnie odczytują maile, w których tytule widnieje ich imię, czy nazwisko.

.