Humaniści to ludzie bezrobotni?

Ukończenie studiów nie jest gwarantem znalezienia pracy. Wielu absolwentów widnieje w urzędzie pracy jako bezrobotni i wciąż bezskutecznie poszukują pracy. Niektórzy z nich są zmuszeni do podjęcia zatrudnienia niezgodnego z ukończonym kierunkiem studiów.

choroby-ukladu-pokarmowego.chorobyswiata.com.pl Skup militariów - warto sprawdzić

Studenci kierunków humanistycznych nie zdobywają technicznych umiejętności. Mimo iż studia te rozwijają duchowo, wiążą się też ze sporym problemem znalezienia pracy. Humanistów wciąż przybywa, a wolnych stanowisk pracy wprost przeciwnie. Nie wszyscy z nich zdobędą posady w redakcjach, stacjach radiowych czy telewizyjnych. Wiele osób decyduje się na zmianę branży lub emigrację.

Humaniści chcą pracować w marketingu, administracji biurowej, działach kadrowych, ale i w szkolnictwie. Powinni postawić na umiejętności miękkie, które są ich zdecydowanym atutem. Pracodawcy coraz chętniej szukają pracowników, którzy potrafią nawiązywać kontakty z ludźmi. Osoby kreatywne i zdolne do pracy w grupie mają spore szanse na etat. Studenci kierunków humanistycznych powinni najpierw zdobyć doświadczenie, nawet kosztem bezpłatnych praktyk czy już płatnych staży, by później łatwiej poruszać się po rynku pracy.