Kraków w 3 dni

Na długi weekend majowy większość Polaków czeka z utęsknieniem. Robi się coraz cieplej, więc jest to doskonała okazja, żeby wypocząć na działce czy wybrać się na kilka dni za miasto.

Świetnym pomysłem może być zwiedzanie okolicy i poznawanie miast Polski. Jednym z najczęściej odwiedzanych miast w tym okresie jest Kraków.

Dlaczego warto wybrać się do Grodu Kraka? Niesamowity klimat i piękne zabytki to najistotniejszy argument. Co zwiedzić w Krakowie? Koniecznie należy pospacerować po krakowskim rynku.

Znajduje się tam warty zobaczenia kościół Mariacki oraz słynne na całym świecie Sukiennice. Od rynku biegną malownicze uliczki, którymi koniecznie trzeba się przespacerować, aby poczuć specyfikę miasta.

W kierunku Wawelu należy przejść Drogą Królewską, która bez wątpienia zachwyci bogactwem architektury. Warto także odwiedzić krakowski Kazimierz – dzielnicę żydowską, z licznymi synagogami i zabytkami.

Wspaniały widok na miasto rozpościera się z Kopca Kościuszki. Na odpoczynek można się udać do urokliwych kawiarni i ogródków na rynku.