Kupujemy stanik do karmienia piersią

W ostatnich miesiącach ciąży warto nabyć kilka przedmiotów, które będą niezbędne po przyjściu na świat maluszka. Dużym ułatwieniem dla młodych mam są specjalne staniki, które umożliwiają karmienie piersi. Kobiety nie muszą już zdejmować biustonoszy, żeby móc nakarmić noworodka. Specjalnie z myślą o młodych mamach zaprojektowano staniki, które są przeznaczone do karmienia piersią. W dodatku większość tego typu staników sprawdzają się także w okresie ciąży. Jak powinien wyglądać taki stanik? Staniki do karmienia piersią mają klapki, które w każdej chwili można rozpiąć.

Warto zwrócić uwagę na to, czy są one łatwe w obsłudze. W niektórych modelach klapki te mogą się zacinać. Takich biustonoszy nie warto kupować. Ważną kwestią jest to, czy stanik dobrze podtrzymuje biust. Podczas karmienia nie powinien przesuwać się po ciele, ponieważ będzie to powodować dyskomfort młodej mamy. Stanik nie może uciskać ani obcierać.

Jest to szczególnie istotne, ponieważ piersi ciężarnej i młodej mamy są bardzo wrażliwe. Dodatkowy ucisk może przyczynić się do nieprzyjemnego bólu. Najlepszy moment na zakup stanika do karmienia piersią są ostatnie miesiące ciąży. Jeśli taki stanik zostanie zakupiony w pierwszych miesiącach, to istnieje spore ryzyko, iż będzie on zbyt ciasny. Praktycznym rozwiązaniem jest zakup dwóch staników do karmienia piersią. Najlepiej w różnych wersjach kolorystycznych.

Dzięki temu można będzie założyć go do niemal każdej bluzki, tuniki bądź sukienki.