Majówka dla miłośnika historii

Majówka to świetny powód, aby ruszyć w Polskę i odwiedzić miejsca, których nie mieliśmy wcześniej okazji zobaczyć. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy wędrówek górskich mogą wyjechać w Góry Świętokrzyskie, a spragnieni wypoczynku z dala od zgiełku miasta mogą wybrać miejscowość położoną w sercu Borów Tucholskich. Dla fanów zwiedzania zabytków i poznawania historii miast dobrym rozwiązaniem będzie wyjazd do Malborka. Zabytkiem, który od lat przyciąga rzesze turystów z całej Polski jest Zamek Malborski. Zbudowany w stylu gotyckim, nazywany pomnikiem kunsztu średniowiecznych budowniczych. Jego historia sięga XIII wieku, kiedy to bracia zakonu rycerskiego, zwani Krzyżakami, zdecydowali się wznieść swoją siedzibę zakonu na wzgórzu nad Nogatem.

Za dnia można uczestniczyć w tradycyjnym zwiedzaniu zamku z przewodnikiem lub wziąć udział w grze historycznej i w niekonwencjonalnej formie poznawać zakamarki budowli. Warto także wrócić wieczorem i zwiedzić zamek nocą. Można także podziwiać panoramę zamku ze statków pływających po Nogacie. Ratusz Staromiejski, Brama Mariacka czy dawny Kościół św. Jerzego, to także miejsca warte zobaczenia, jeśli znajdziemy się w Malborku. Dla najmłodszych rewelacyjną atrakcją będzie największy na Pomorzu park ruchomych dinozaurów.

Natomiast miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą sprawdzić swoje możliwości w parku linowym lub na okolicznych szlakach rowerowych.