Modna ciężarna w letnich miesiącach

Lato to szczególny okres czasu, w którym zakładamy mniej ubrań. W ciepłe dni wybieramy przewiewną odzież, która przepuszcza powietrze. Lato może być szczególnie problematyczne dla kobiet w ciąży, zwłaszcza tych będących w trzecim trymestrze ciąży.

Wysokie temperatury nie są korzystne dla samopoczucia przyszłych mam. Z tego powodu odzież letnia powinna zapewniać maksymalny komfort użytkowania. Wybór odzieży letniej jest imponujący, dlatego z łatwością można znaleźć odpowiednie ubrania.

Przyszłe mamy mogą wybierać spośród wielobarwnych, zwiewnych tunik czy sukienek. Kobiety w ciąży mogą również znaleźć krótkie spodenki, które posiadają odpowiedni fason na powiększający się brzuch. Letnia odzież powinna być wyprodukowana z naturalnych tkanin.

Najbardziej odpowiednia jest bawełna, len oraz jedwab. Wszystkie te tkaniny umożliwiają przepuszczanie powietrza, co jest szczególnie przydatne podczas letnich miesięcy. Podczas letnich miesięcy najlepiej wybierać sukienki, tuniki bądź bluzki, które są odcinane pod biustem.

Nie będą one powodować ucisku brzucha. Z tego powodu taki fason jest szczególnie chętnie wybierany przez kobiety ciężarne. W okresie letnim przydatne będą także sandałki oraz klapki.

Przyszłe mamy powinny zrezygnować z noszenia japonek, które nie zapewniają stopie stabilności. W letnich miesiącach istnieje większe ryzyko wystąpienia opuchlizny, dlatego należy wybrać szersze buty. Ponadto wszystkie modele powinny posiadać grubszą podeszwę.