Nowoczesne i drogie

Wracamy teraz do wątku jachtów i statków z naprawdę wysokiej półki. Zainteresowanie nimi nie jest może ogromne, bo to towar luksusowy i zdecydowanie nie zalicza się do produktów pierwszej potrzeby.

Jednakże wiemy już, że maszyny takie mają swoich amatorów i są systematycznie produkowane – a to coś znaczy. Każdego roku swoje premiery mają nowe modele, które stoją na bardzo wysokim poziomie technicznym i zapewniają przy tym pasażerom wygodę.

Koszt kupna takiego jachtu odpowiada czasami cenie kilku bardzo drogich samochodów, a nawet domów jednorodzinnych! Jasne w tym momencie staje się, do kogo takie oferty są adresowane. Na pewno szary Kowalski nie powinien się nawet interesować takimi produktami.

Rozwiązania, które wpływają na wysoką cenę jednostek to przede wszystkim zaawansowane środki bezpieczeństwa, luksusowe wyposażenie (czasami jacht to gotowy do zamieszkania apartament) czy nowoczesne napędy. Wszystko to musi kosztować i decyduje o tym, że jacht to towar dla nielicznych z bardzo grubym portfelem.