Pomysł na majówkę – Półwysep Helski

Majówka to dobra okazja do poznawania regionów turystycznych Polski. Kilka dni wolnego, świetna pogoda i można ruszać. Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś na Helu, być może jest to doskonały pomysł, aby się tam wybrać.

Odpoczniesz z dala od zgiełku miasta, powdychasz świeżego, morskiego powietrza i odwiedzisz ciekawe miejsca. Półwysep Helski ma długość 34 km, ale na prawie całym odcinku szeroki jest na około 200-400 m. Tylko w rejonie Helu pas lądu rozszerza się na 3 km.

Bardzo dobrze to widać jadąc pociągiem, kiedy można zobaczyć przez okno z jednej strony brzeg morza, a z drugiej Zatokę Pucką. Jeśli pogoda dopisze, spragnieni morskich widoków mogą rozpocząć weekend od spacerów promenadą wzdłuż plaży i rozkoszować się morzem. Potem można wybrać się na przechadzkę ul.

Wiejską w Helu, którą uznaje się za najbardziej urokliwe miejsce. Zachowały się tutaj stare domki rybackie. Obowiązkowo nie należy zapominać o odwiedzeniu fokarium.

Oglądanie pływających pod wodą fok to nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale także dla dorosłych. Warto wcześniej sprawdzić, w jakich godzinach odbywają się pokazy karmienia fok, które prezentują rewelacyjne sztuczki, by otrzymać rybę. Warte odwiedzenia jest także Muzeum Rybołówstwa, które mieści się w dawnym zabytkowym kościele.

Poznamy tam życie i pracę kaszubskich rybaków. Z portu można udać się na rejsy po Zatoce Gdańskiej.