Rehabilitacja poprzez aromaterapie w połączeniu z masażem.

Fizjoterapia zakłada przede wszystkim wykonywanie regularnych ćwiczeń, które mają pomóc przywrócić sprawność poszczególnym częściom ciała człowieka. Jednak wśród zaleceń specjalistów można spotkać się z skierowaniem podopiecznych do gabinetów wykwalifikowanych masażystów. Przy zastosowaniu masażu leczniczego znacznie szybciej widać postępy w rehabilitacji. Warto także zainteresować się masażem z użyciem różnych olejków eterycznych, jakie wpływają pozytywnie ne tylko na ciało, lecz też na umysł. Sprawność fizyczna jest istotna w życiu każdego człowieka, ale równie ważna jest nasza zdrowa psychika.

Dzięki masażowi z zastosowaniem aromaterapii pacjent ma szanse także na polepszenie swojego samopoczucia. Jak przebiega aromaterapia w masażu przy rehabilitacji? Aromaterapia w masażu Na początek warto wyjaśnić sam termin – aromaterapia. Uchodzi ona za naukę dotyczącą leczenia dzięki użyciu ekstraktów z ziół, korzeni, kwiatów i drzew. Aromaterapia łączy w sobie wiedzę i techniki stosowane w refleksologii, masażu klasycznego i akupresury. Pomysł na jej stworzenie był autorstwa Micheline Arcier.

Pacjent poddany masażowi połączonemu z wcieraniem w jego ciało odpowiednio dobranych olejków zyskuje poprawę układu odpornościowego, odpręża się, a także chroni swój organizm przed wystąpieniem wielu chorób. W rehabilitacji aromaterapia pomaga głównie w odprężeniu mięśni i psychiki pacjenta. Uchodzi za formę relaksu, która jest potrzebna w przerwie pomiędzy wykonywaniu męczących ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty. Dlatego, gdy pacjentowi zostaje zalecony masaż z użyciem eterycznych olejków nie należy odmawiać jego przeprowadzenia. Troska o dobrą kondycje psychiczną jest równie ważna co stan fizyczny ciała i droga do odbudowania pełnej sprawności.

.