Środki finansowe fundacji

Skąd fundacje mają środki finansowe, dzięki którym mogą pomagać podopiecznym? Najczęściej pieniądze zbierane są od dobrowolnych i indywidualnych darczyńców, bardzo często też fundacje poszukują sponsorów ci albo pomagają finansowo albo w przypadku wielu przedsiębiorstw oferują za darmo swoje produkty.

Większość pracowników fundacji pracuje charytatywnie, nie otrzymują wynagrodzenia, co nie oznacza, że nie potrzeba środków finansowych, bo przecież fundacja musi mieć siedzibę, w której zajmuje się podopiecznymi a często pomoc również wymaga sfinansowania leczenia czy wyposażenia.

Co roku, kiedy zbliża się okres rozliczenia z urzędem skarbowym fundacje i stowarzyszenia rozsyłają prośby o przekazanie jednego procenta na swoją działalność.

Taka pomoc nikogo nie kosztuje, ponieważ ten jeden procent nie jest pobierany bezpośrednio z konta darczyńcy a jest to jeden ze sposobów pozyskania środków finansowych.

Zbiórki przybierają postać bezpośrednią, kiedy to jej pracownicy zbierają pieniądze do puszek, lub za pośrednictwem wysłanego smsa sposobów zbiórki jest wiele i coraz więcej ludzi chcących pomagać.