Strój kąpielowy dla kobiet w ciąży

Część kobiet ciężarnych rezygnuje z wakacyjnych wojaży, zwłaszcza w nadmorskie miejscowości. Najczęstszym tego powodem jest konieczność zakładania stroju kąpielowego na plaży. Obecnie nie stanowi to problemu, ponieważ kobiety w ciąży mogą z łatwością znaleźć odpowiedni dla siebie model. Warto jednak pamiętać, że okres ciąży nie sprzyja opalaniu, dlatego przyszłe mamy powinny raczej wybrać wypoczynek w cieniu.

Jednakże nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by korzystać z kąpieli morskich. Kobiety w ciąży mogą zdecydować się zarówno na strój jednoczęściowy, jak i dwuczęściowy. Panie z większym brzuszkiem często decydują się na to drugie rozwiązanie. Często obawiają się tego, że strój jednoczęściowy będzie powodować ucisk.

www.deronchi.com

Tymczasem odpowiednio dobrany jednoczęściowy kostium kąpielowy może stanowić dobrą alternatywę dla stroju dwuczęściowego. Stroje kąpielowe wykonane są z szybkoschnących materiałów. Dzięki temu przyszłe mamy nie muszą obawiać się ewentualnych przeziębień. Ponadto warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego wykonany jest strój.

Powinien być wytrzymały, ponieważ dzięki temu strój można będzie użytkować przez dłuższy czas. Strój kąpielowy może być dopasowany do sylwetki. Będzie to szczególnie ważne w sytuacji, gdy przyszła mama zechce popływać. W przypadku stroju dwuczęściowego warto zwrócić uwagę na to, czy biustonosz odpowiednio podtrzymuje piersi.

Podobna zasada obowiązuje majtki – muszą one podtrzymywać brzuch. Alternatywą dla stroju kąpielowego jest takini, w których wiele kobiet ciężarnych czuje się bardzo komfortowo.