Czy newsletter może być skuteczną formą marketingu?
Newslettery kojarzą się ze spamem i nieskuteczną reklamą. Dla tych, którzy znają się na marketingu jest jednak jasne, że w tworzeniu strategii marketingowej, czasem nie może go zabraknąć. Istnieje wiele dziedzin, które kładą mocny nacisk na wysyłanie treści swoim odbiorcom właśnie w taki sposób.
Wszystko to zależy jednak od charakteru odbiorcy i jego poczynań w internecie. Sposób użytkowania, codzienny tryb życia, rodzaj lubianych i przyswajanych informacji. Okazuje się, że grupa docelowa do której wysyłane są dziś newslettery jest dość szczególna.
Są to raczej osoby, które traktują sprawdzanie skrzynki mailingowej jako rutyna. Do takich osób właśnie kreowane są szczególne komunikaty, bo właśnie w takiej formie. E-mail i cały mechanizm kojarzy się jednak z dość dużym utrudnieniem.
Wiadomości, które wpadają do skrzynki należy bowiem odczytać, by miały one rację bytu i żeby rzeczywiście działały. Jeżeli jesteśmy firmą, która nie wyobraża sobie marketingu bez newslettera, warto zaznajomić się z kilkoma przydatnymi informacjami:
- Komunikaty, które trafiają na skrzynki naszych adresatów muszą sprawiać wrażenie spersonalizowanych. E-mail to bardzo tanie narzędzie marketingowe w porównaniu do innych.
Istnieje wiele programów, które w istocie ułatwiają ich działanie. Zwracanie się do odbiorcy po imieniu nada szczególną rangę tej konkretnej wiadomości;
- Należy używać szablonów e-maili, które będą odczytywane na każdym urządzeniu. Dziś nad komputerami górują smartfony i tablety.
Jeśli treść nie zostanie wyświetlona popranie – zniechęci to tylko odbiorcę. W efekcie może prowadzić nawet do usunięcia się z listy subskrybentów.
.
Polecane artykuły
Zakupoholizm
Uzależnienie od nabywania różnych produktów, nazywane również zakupoholizmem czy shopoholizmem, jest coraz częściej spotykane wśród polskich nastolatków. Duży wpływ na to zjawisko mają media i współczesny marketing, silnie oddziałujący na młode osoby. www.stablack.eu O zakupoholizmie można mówić
Uzależnienie od napojów energetyzujących
Nagłaśniane w mediach napoje energetyzujące, zwane również psychodrinkami lub energizerami, są wśród młodzieży bardzo popularne. Duży wpływ na powszechność energizerów mają oczywiście reklamy, zachwalające produkty i gwarantujące, że spożywanie napojów pozwoli szybko odzyskać siły i polepszy samopoc