Humaniści to ludzie bezrobotni?
Ukończenie studiów nie jest gwarantem znalezienia pracy. Wielu absolwentów widnieje w urzędzie pracy jako bezrobotni i wciąż bezskutecznie poszukują pracy. Niektórzy z nich są zmuszeni do podjęcia zatrudnienia niezgodnego z ukończonym kierunkiem studiów.
Studenci kierunków humanistycznych nie zdobywają technicznych umiejętności. Mimo iż studia te rozwijają duchowo, wiążą się też ze sporym problemem znalezienia pracy. Humanistów wciąż przybywa, a wolnych stanowisk pracy wprost przeciwnie. Nie wszyscy z nich zdobędą posady w redakcjach, stacjach radiowych czy telewizyjnych. Wiele osób decyduje się na zmianę branży lub emigrację.
Humaniści chcą pracować w marketingu, administracji biurowej, działach kadrowych, ale i w szkolnictwie. Powinni postawić na umiejętności miękkie, które są ich zdecydowanym atutem. Pracodawcy coraz chętniej szukają pracowników, którzy potrafią nawiązywać kontakty z ludźmi. Osoby kreatywne i zdolne do pracy w grupie mają spore szanse na etat. Studenci kierunków humanistycznych powinni najpierw zdobyć doświadczenie, nawet kosztem bezpłatnych praktyk czy już płatnych staży, by później łatwiej poruszać się po rynku pracy.
Polecane artykuły
Zakupoholizm
Uzależnienie od nabywania różnych produktów, nazywane również zakupoholizmem czy shopoholizmem, jest coraz częściej spotykane wśród polskich nastolatków. Duży wpływ na to zjawisko mają media i współczesny marketing, silnie oddziałujący na młode osoby. www.stablack.eu O zakupoholizmie można mówić
Uzależnienie od napojów energetyzujących
Nagłaśniane w mediach napoje energetyzujące, zwane również psychodrinkami lub energizerami, są wśród młodzieży bardzo popularne. Duży wpływ na powszechność energizerów mają oczywiście reklamy, zachwalające produkty i gwarantujące, że spożywanie napojów pozwoli szybko odzyskać siły i polepszy samopoc