Kwestia posiłków
Człowiek, aby żyć musi jeść. To dość oczywiste.
Od naszego najedzenia zależy również nasze dobre samopoczucie, a także to, czy będziemy w stanie wykonywać powierzone nam zadania szybko i sprawnie. Stąd nie ma chyba zdrowego na umyśle pracodawcy, który nie zapewni swojej ekipie warunków do zjedzenia posiłku.
Niektóre firmy zapewniają nawet wszystkim pracownikom dania regeneracyjne. Rodzą się jednak pewne pytania, z których kluczowe brzmi: kiedy i gdzie wypada jeść? Sprawa jest prosta, jeśli istnieją wyznaczone godziny na spożywanie drugiego śniadania i lunchu.
Wtedy wiadomo, że jest wydzielony czas, gdy wszyscy mogą się w spokoju najeść. Często posiłki zjada się w oddzielnym pomieszczeniu socjalnym, gdzie można również zrobić sobie kawę lub herbatę.
Nie powinno tam zabraknąć także lodówki, aby każdy mógł przechować swoje jedzenie w razie potrzeby. Jeśli można jeść po prostu przy pracy i stanowi to normę, starajmy się nie przynosić żywności o intensywnym zapachu.
Może się on nie spodobać pozostałym lub. nadmiernie wzmóc ich głód.
Polecane artykuły
Zakupoholizm
Uzależnienie od nabywania różnych produktów, nazywane również zakupoholizmem czy shopoholizmem, jest coraz częściej spotykane wśród polskich nastolatków. Duży wpływ na to zjawisko mają media i współczesny marketing, silnie oddziałujący na młode osoby. www.stablack.eu O zakupoholizmie można mówić
Uzależnienie od napojów energetyzujących
Nagłaśniane w mediach napoje energetyzujące, zwane również psychodrinkami lub energizerami, są wśród młodzieży bardzo popularne. Duży wpływ na powszechność energizerów mają oczywiście reklamy, zachwalające produkty i gwarantujące, że spożywanie napojów pozwoli szybko odzyskać siły i polepszy samopoc