Nie ściemniać w CV

Nie ściemniać w CV

Była mowa o pierwszym wrażeniu, które jest bardzo ważne. Poza tym wrażeniem fizycznym, zanim nastąpi spotkanie decydujące o otrzymaniu lub nie szansy na stanowisko, rekruter będzie czytał CV kandydata.

Jest ono absolutnie niezbędne, aby wstępnie zweryfikować wiedzę oraz umiejętności osób ubiegających się o pracę. Właśnie na podstawie tego dokumentu typuje się grupę ludzi, którzy zostają później zaproszeni na rozmowy.

Tym, czego nigdy robić nie należy jest wpisywanie do CV informacji nieprawdziwych. Naprawdę nie ma sensu pisać, że kilka lat pracowaliśmy na analogicznym stanowisku w innym przedsiębiorstwie, bo bardzo łatwo można zweryfikować, że było inaczej.

A jeśli ktoś kogoś o to zapyta, możemy najeść się wstydu na dzień dobry. Oczywiście trzeba wyeksponować swoje walory, jednak róbmy to uczciwie.

Dzięki temu na rozmowie nie będziemy się stresować tym, że w każdej chwili pracodawca przyłapie nas na kłamstwie. Jeśli tak się stanie, pogrzebiemy tym niemądrym ruchem wszystkie szanse na angaż.

Determinacja musi mieć swoje granice.