Pomoc psychologiczna dla bezdomnych

Osoby bezdomne potrzebują pomocy związanej ze schronieniem oraz wyżywieniem. Jednak bardzo często potrzebują także pomocy psychologicznej. Ludzie bezdomni dzielą się na różne grupy. Jedni są bezdomni bo taki spotkał ich los w życiu, inni dlatego, że tak wybrali.

Tym pierwszym nierzadko trudno jest się pogodzić z nową sytuacją jaka ich spotkała. Pozostają bez domu, ponieważ stracili pracę, rodzina się od nich odwróciła, lub popadli w nałogi: alkoholizm, czy narkomanię. Te wszystkie sytuacje mogły doprowadzić do tego, że ludzie Ci stracili sens życia. Dlatego właśnie zatracili wszystkie swoje możliwości i pozostali bez dachu nad głową.

Tacy ludzie bezwzględnie potrzebują pomocy psychologicznej. Pomocy osób, które będą w stanie wysłuchać co mają do powiedzenia. Z pewnością niesienie takiej pomocy nie jest łatwe. Bezdomni bowiem są nieufni i nie chcą otwierać się przed innymi.

Nie chcą obnażać swojego prawdziwego oblicza, jednak jedynie szczera rozmowa z psychologiem może pomóc im w powrocie do normalnego funkcjonowania.