Sylwetka perfekcyjnego wolontariusza

Wolontariat to coraz bardziej popularna forma nabywania doświadczenia. Szczególnie skierowana do osób w młodym wieku – głównie licealistów i studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. Jakie cechy powinny charakteryzować dzisiejszego wolontariusza? Wolontariusze to zwykle osoby, które nie wkroczyły jeszcze na rynek pracy, lecz przygotowują się i nabywają praktyki.

Osoba, która chce pomagać firmom, organizacjom czy fundacjom musi posiadać wiele istotnych cech. Jedną z nich jest kreatywność, czyli głowa pełna pomysłów i świeże spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Młody człowiek dzięki takiemu podejściu może wprowadzić istotne i korzystne zmiany w funkcjonowaniu zatrudniającej go instytucji.

Wolontariusz w zależności od wykonywanego zlecenia musi być też zaangażowany, zdeterminowany oraz wytrwały w powierzanych mu zadaniach. Ponadto osoba taka musi mieć nieodparte poczucie ciągłego nienasycenia, aby wciąż uczyć się i doskonalić swoje umiejętności. Oczywiście uśmiech na twarzy oraz pogoda ducha dopełnią idealny wizerunek dzisiejszego wolontariusza.