Bezrobocie przyczyną polskiej emigracji
Polacy w poszukiwaniu pracy coraz częściej są zmuszeni wyjechać za granicę. Decydują się na opuszczenie kraju, gdy poszukiwania pracy wciąż są bezowocne lub zatrudnienie nie przynosi zarobków, które pozwolą im godnie żyć. Z tym problemem borykają się zarówno młodzi, jak i starsi ludzie.
Fale emigracji obejmują kierunki na Niemcy, Wielką Brytanię, Holandię i Norwegię. Jak wynika ze statystyk, w ciągu ubiegłego roku, nawet pół miliona Polaków mogło wyjechać z Polski w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Do obcych krajów wyjeżdżają nie tylko pojedyncze osoby, ale coraz częściej są to całe rodziny. Pomimo nieprzychylności wobec imigrantów w niektórych krajach, Polacy i tak decydują się na ten krok.
Bezrobocie dotyka nie tylko osoby bez wykształcenia czy tych z niewielkim, ale także tych ze średnim, a nawet wyższym wykształceniem. Dane z ubiegłego roku wskazują, że na jedno miejsce pracy przypadało około 70 chętnych. W takich warunkach, Polacy są wręcz zmuszeni poszukiwać pracy gdzie indziej.
Polecane artykuły
Zakupoholizm
Uzależnienie od nabywania różnych produktów, nazywane również zakupoholizmem czy shopoholizmem, jest coraz częściej spotykane wśród polskich nastolatków. Duży wpływ na to zjawisko mają media i współczesny marketing, silnie oddziałujący na młode osoby. www.stablack.eu O zakupoholizmie można mówić
Uzależnienie od napojów energetyzujących
Nagłaśniane w mediach napoje energetyzujące, zwane również psychodrinkami lub energizerami, są wśród młodzieży bardzo popularne. Duży wpływ na powszechność energizerów mają oczywiście reklamy, zachwalające produkty i gwarantujące, że spożywanie napojów pozwoli szybko odzyskać siły i polepszy samopoc