Młodzi bezrobotni
Sytuacja na rynku pracy nie napawa optymizmem. Młodzi ludzie, którzy zbliżają się do końca studiów, obawiają się, że nie będą w stanie znaleźć odpowiedniego miejsca pracy, które zapewni im godne utrzymanie. Szanse na poprawę są raczej małe, biorąc pod uwagę niski wzrost gospodarczy.
Coraz więcej młodych jest zmuszonych do wyjazdu za granicę. Nie wyjeżdżają z kraju, bo chcą. Opuszczają Polskę, bo nie mogą znaleźć zatrudnienia, a bez odpowiednich zarobków, nie są w stanie się utrzymać. Wielu z nich pozostaje na utrzymaniu rodziców, bo zmusza ich do tego sytuacja finansowa. Emigrantów przybywa z każdym rokiem, a Polska traci w ten sposób osoby zdolne i wykształcone.
Tylko nielicznym uda się znaleźć naprawdę dobrą ofertę pracy. Ci, którzy zostali w Polsce, często są bezrobotni lub ich zarobki nie są adekwatne do zdobytego doświadczenia. Na uczelniach powstają wymyślne kierunki, które nie mają przełożenia na rzeczywistą sytuację na rynku pracy. Wiele humanistów i studentów nowych kierunków ma problemy ze znalezieniem pracy.
Polecane artykuły
Zakupoholizm
Uzależnienie od nabywania różnych produktów, nazywane również zakupoholizmem czy shopoholizmem, jest coraz częściej spotykane wśród polskich nastolatków. Duży wpływ na to zjawisko mają media i współczesny marketing, silnie oddziałujący na młode osoby. www.stablack.eu O zakupoholizmie można mówić
Uzależnienie od napojów energetyzujących
Nagłaśniane w mediach napoje energetyzujące, zwane również psychodrinkami lub energizerami, są wśród młodzieży bardzo popularne. Duży wpływ na powszechność energizerów mają oczywiście reklamy, zachwalające produkty i gwarantujące, że spożywanie napojów pozwoli szybko odzyskać siły i polepszy samopoc